Testy na koronawirusa SARS-CoV-2 - Generi Biotech

Testy na koronawirusa SARS-CoV-2 - Generi Biotech

Testy CE IVD do wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2 oparte na jednoetapowym RT-qPCR przy użyciu sond znakowanych fluorescencyjnie. Metoda wykrywania opiera się na oficjalnie zalecanych projektach WHO do wykrywania SARS-Cov-2 i wykorzystaniu zastrzeżonej technologii sondy GEMINI ™.

To rozwiązanie obejmuje dwa etapy diagnostyki, które zwiększają czułość testów:

  • zestaw do pierwotnego testowania, obejmuje gen N. Test dotyczy konserwatywnych sekwencji grupy Sarbecovirus. Test przeznaczony do pierwotnego testowania wszystkich próbek, dzięki czemu mamy pierwotną selekcję pacjentów zdiagnozowanych pozytywnie, których próbki należy potwierdzić drugim zestawem
  • zestaw do potwierdzania pozytywnie ocenionych próbek, przy użyciu zestawu ww. Wykrywanie genu RdRP. Test dotyczy sekwencji specyficznych dla SARS-CoV-2. Protokół zgodny z Charite Berlin. 

Monopleksowa konstrukcja wykrywania wirusowego RNA ma wyższą czułość niż wykrywanie multipleksowe i w przypadku tych testów jest to mniej niż 3 kopii wirusa/reakcję

Zestawy zawierają wszystkie niezbędne odczynniki do przeprowadzenia reakcji.
Zaleca się zamawianie zestawów testowych w proporcjach 5:1, co znacząco obniża koszty wykonania badania.
            
Producent zapewnia dodatkowe rozwiązanie dla laboratoriów, które muszą potwierdzić jakość analizowanej próbki, aby zapobiec wynikom fałszywie ujemnym. Pozwala to sprawdzić, czy próbki wymazów zostały skutecznie pobrane i czy metoda ekstrakcji RNA działa również skutecznie.
Za pomocą zestawu wykrywamy ludzkie mRNA, oparte na genie B2M, dzięki temu sprawdzany jest cały proces preanalityczny, zwykle w przypadku wykrycia wirusowego RNA SARS-CoV-2. W przypadku, gdy jakakolwiek próbka odbiega od serii (lub w ogóle nie jest wykrywana), zaleca się nowe pobranie i ponowną analizę próbki.

gb Sarbeco Nprimary test
gb Sarbeco Eprimary test
gb SARS-CoV-2 RdRP confirmation test
gb SARS-CoV-2 N confirmation test
gb Human B2M mRNA